Silikon Conta

Silikon Conta, Yaklaşık 250°C sıcaklıklara kadar dayanabilir ve de ortam alev almadığı sürece kısa bir sürede 400°C sıcaklığını dahi kaldırabilir. Silikonun yapışmaz olan özelliği ile yüzeyine diğer bir takım malzemelerin yapışması da zordur. Silikonun farklı yapısı sebebi ile kauçuğun yetmediği ya da kullanılamadığı yerlerde sıklık ile kullanılmaktadır. Silikon contalar birçok teknik yerlerde kullanılır. Silikon contalar metal yüzeylerde, seramikte, cam yüzeylerde, boyalı ya da boyasız yüzeylerde hatta tıp ve de gıda sektöründe dahi kullanılama uygun olan bir üründür. Her türlü yalıtım ya da contalama işleminde silikon conta çeşitleri rahatlık ile tercih edilebilir. Su sızdırmazlık ve de suya karşı çok dayanıklı olması nedenleri ile silikon conta su geçen borularda, çeşmelerde ya da giderlerde kullanılır.

 

Silikon Conta Silikon Conta Çeşitleri Silikon Conta İmalatı

 

Silikon Conta Nedir ?

Firmamız uzman kadrosu ile silikon conta yapılmakta olup, hizmetinize sunulmuştur. Ayrıca otomobil sektöründe silikon conta kullanılır. Sıvıları sızdırmaması nedeni ile de silikon contalar otomobillerde yağın sızmasını engellemek amacı ile yaygın şekilde kullanılmaktadır. Silikon malzemeler ister acemi olun ister profesyonel olun çok iyi bir sızdırmazlık ve de dolgu malzemesi olarak tercih edebileceğiniz ender bir ürün olacaktır. Esneme özelliğin yüksek olan elastisitesini devamlı koruyabilen silikonlar birçok alanda rahatça kullanılmaktadır. Nem sayesinde de sertleşerek mükemmel olan bir yapışma sağlar.

Özellikle silikon conta imalatı ürünleri pek çok alanda kullanılmaktadır. Silikon maddesi denince aklımıza evde kullanılabilen ve yapıştırıcı özelliği olan madde gelir, oysaki silikon her türlü amaçta kullanılmaktadır. Üretim tesislerinde ya da fabrikalarda kullanılmaktadır. Silikon elementinin en temel amacı maddeyi dışsal bir takım etkenlerden korumaktır. Bu anlamda imalatı işlemlerinde firmamız öncü bir kuruluş olup bu ürünü en uygun ve kampanyalı fiyatlar ile sitede satışa sunmuştur.

İmalatı

Silikon Conta İmalatı hayatımızın birçok alanında karşımıza kullanılan malzemeler ya da eşyalar çıkmaktadır. Birçok yerde kullanılan silikon sayesinde sıvı ve ısı geçirgenliği engellenmektedir. Silikonun kum ve kil şeklinde bulunanı inşaatlarda kullanılan tuğla ve betonların içinde yalıtım amacı katılmaktadır. Sıvı silikonların su ısı ve güneş ışığına karşı etkili bir izolasyon malzemesi olduğu bilinmektedir. Kauçuk silikonlar elektrik yalıtkanı olarak kullanılmaktadır. Çok güçlü bir yalıtkan olan silikon kullanıldığı tüm alanlarda yüksek ısı ve düşük ısı arasında bozulmadan kendini koruyabilmektedir. Bu da kullanıldığı sanayi dalında fazlasıyla tercih edilmesini sağlamaktadır.

Meyve suyu ve maden suyunun üretim aşamasında dolum makinelerinde ve gıda aktarımının yapıldığı makinelerde kullanılan gıda hortumları hep silikon ile üretilmektedir. Gıdaya uygunluğu ile gıda sektörünün birçok makinesinde bu hortumlar kullanılmaktadır. Silikon tıp alanında da kullanılmaktadır. Örneğin protez diş kalıpları serumların hortumları silikondur. Daha pek çok örnek vermek mümkündür. Otomotiv sektöründe kullanılan silikon fitil kapı ve pencerelerin yalıtımını yapmaktadır. Bazı sanayi dallarında kullanılan makineler için gerekli olan silikonistenilen ölçülerde üretimi yapılan önemli yedek parçalardır.

Evinizin her noktasına dikkat edersiniz. Evinizin boyası kapısı çerçevesi bütün eşyaların uyumu derken her şeyin birbirine eş olmasını istersiniz. Tabi bu sadece eşya ve mobilya ile gerçekleşmez. Bazı noktalar küçük pratik çözümler sizlere yardımcı olacaktır. Mesela silikondan yapılmış küçük parçalar sizlerin işlerini çoğu zaman kolaylaştırır. Mobilyaların montajında ya da evinizin kapı pencere montajında bazen küçük sorunlar yaşabilirsiniz. Örneğin bir şerite ihtiyaç duyabilirsiniz. Ya da bir musluk tamirinde silikon şerit conta işinizi kolaylaştırabilir. Bazen ise hangi hortumu kullansam dediğinizde en uygun hortumun silikon olduğunu anlarsınız. Bu küçük ama önemli nesneler sizlerin işlerinizi hızlandıracaktır.

Call Now ButtonTıkla Ara