Silikon Profil

Silikon profil, imalatı ve satışı konusunda hizmet veren firmamız, dayanıklı ürünleri ile güvencenin adresidir. Günümüz teknolojisi ile üretilen silikon profiller bugün, hayatın birçok alanında kullanılmaktadır. Bu profiller, firmamız tarafından özenle üretilmekte olup, teknik açıdan pratik kullanım olanağı sağlamaktadır. Özellikle sanayi alanında kullanışlı bir ürün olan silikon profil, hafif ve kullanışlı bir üründür. Hafifliği dolayısıyla, uygulandığı ürünler üzerinde baskı ve ağırlık oluşturmaz. Bu özelliği sayesinde sanayi alanında birçok yedek parçanın üretimi sırasında, avantaj yaratmaktadır. Silikon profil çeşitleri bugün tıbbi ürünlerin üretiminde, ilaç sanayisinde dahi güvenle kullanılabiliyor. Çünkü silikon, insan sağlığına zarar vermeyen bir üründür. Üstelik kolay hijyen sağlanabilmesi ve anti bakteriyel olması, sağlık sektöründe kullanımını kolaylaştırmaktadır. Sağlık sektörü dışında kimya sanayisi, otomotiv sektörü, tekstil alanlarında da rahatlıkla kullanılabilmektedir. Kullanımı, arıtma ve havalandırma ile ilgili üretim yapılan alanlarda da başarı ile uygulanmaktadır.

 

Silikon Profil Silikon Profil İmalatı Silikon Profil Çeşitleri

 

Silikon Profil Nedir ?

Silikon profilin elde edildiği ana madde olan silikon, suya dayanıklı olması ve su geçirmeyen özelliği ile tercih edilen bir üründür. Bu profilin uygulandığı ürünlerde su ile temas durumunda ürün, bu temastan olumsuz etkilenmez. Ayrıca ısıya dayanıklı olan silikon, özellikle yüksek ısının kullanıldığı otomotiv sektörü ve kimya sektörü gibi alanlarda, güvenli bir kullanım sağlamaktadır. Silikon profil, en yüksek ısılarda bile dayanıklılık göstererek, asla bozulmayan bir malzemedir. Silikon profilin ses geçirmeme özelliği de mevcuttur. Bu özellik dolayısı ile pek çok alanda, yalıtım malzemesi olarak kullanılmaktadır. Firmamız tarafından gerçekleştirilen imalatı yüksek teknolojiyi takip ederek, sürekli yenilenen yöntemler ile yapılmaktadır.

 

Silikon Profil İmalatı

Silikon Profil İmalatı silikon dünya üzerinde çok kullanılan ve yaygın olan bir elementtir. Silikon ürünlerle hayatımızın her anında karşılaşma ihtimalimiz yüksektir çünkü yaşam alanlarının pek çok kısmında mevcut olan bir maddedir. Ne kadar değişik sektör ve alanlarda kullanılmaktadır. Silikon insan sağlığı için tamamen zararsız bir maddedir. Bu yüzden de mutfaklarımızda dahi pek çok üründe kullanılmaktadır. Yüksek ısı ayarlarına ve sıcaklık değişimlerine dayanıklı bir elementtir. Bu yüzden de sanayinin pek çok dalında kullanıma uygundur. Aynı zamanda kimsayal dayanıklılığı da yüksek bir maddedir. Tercih edilmesindeki en önemli özelliklerinden bir diğeri de elektrik yalıtkanlığına sahip olmasıdır. Böylece can güvenliğini tehlikeye atmayan ürünler üretilmesine yardımcı olur.

-70 ve 230 derece arasında bozulma yapmadığı için yüksek ısılarda çalışma yapılmasını gerektiren tüm sanayi dallarında kullanılmaktadır. Silikonun sıvı akma ve elastomer çeşitleri mevcuttur. Her silikon türü farklı alanlarda kullanılmaktadır. Kauçuk silikon en fazla elektrik yalıtımı sağlanmak gereken yerlerde kullanılmaktadır. Örneğin silikondan üretilen silikon şerit dış aydınlatma ve tabela gibi dış etkenlere maruz kalan yerlerde yalıtkan olarak kullanılmaktadır. Sıvı ve ısı ile bozulmayan ve uzun süre mukavemet gösteren silikon sayesinde yalıtım gerçekleştirilmiş olmaktadır.

Call Now ButtonTıkla Ara